Jak dobrze wyglądać na każdym zdjęciu?

Chyba każdy człowiek chciałby dobrze wyglądać na zdjęciach. Chyba też każdy przynajmniej raz w życiu uważał, że na danej fotografii wypadł kiepsko. Wielu ludzi po prostu uważa się za niefotogenicznych. Na szczęście jednak istnieje kilka złotych zasad, które pozwalają dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jaką pozę przyjąć do zdjęcia?

O prostych sposobach przy pozowaniu do zdjęć pamięta każdy. To jednak nie wystarczy do tego, by dobrze wypaść. Na ogół zaleca się, by lekko przesunąć głowę w kierunku obiektywu. Wtedy to wygląda się na szczuplejszą osobę. Głowę warto również minimalnie pochylić, dzięki czemu dziurki nosa będą mniej widoczne.

Wielu modeli i modelek unosi też lekko brwi w trakcie wykonywania zdjęcia. Wtedy to wygląda się na bardziej przyjazną osobę. W dodatku oczy wydają się być nieco większe niż w rzeczywistości, co także dobrze wygląda na zdjęciach.

Szczególnie istotne jest również odpowiednie ułożenie rąk podczas wykonywania zdjęcia. Raczej nie należy ich ukrywać w kieszeniach, czy za plecami. Lepiej jest zaś wykonać jakiś gest albo coś trzymać w rękach, np. książkę.

Jak duże znaczenie ma oświetlenie?

By przekonać się o tym, jak duże znaczenie ma oświetlenie w fotografii, wystarczy zrobić sobie dwa zdjęcia. Jedno ze światłem padającym z przodu, a drugie z oświetleniem z tyłu. Niemal na pewno to pierwsze wypadnie korzystniej. Dzieje się tak, ponieważ ludzka twarz prezentuje się korzystniej, gdy nie pada na nią żaden cień. Taki zaś efekt można uzyskać właśnie wtedy, gdy źródło światła znajduje się przed fotografowaną osobą.

Najlepiej, gdy światło jest naturalne i mocno rozproszone. Optymalne warunki panują w dni słoneczne, gdy światło pada ze strony północnej lub ewentualnie wschodniej. Dobrze wyglądać można także przy oświetleniu sztucznym. Niemniej wymaga to już pewnych umiejętności dobrego doboru lamp i ich właściwego ustawienia.

Na jakim tle się fotografować?

To zaskakujące jak tło wpływa na odbiór osoby na zdjęciu. Ta sama osoba, w tym samym ubiorze może być całkowicie odmiennie odbierana w zależności od tego, gdzie wykonuje się jej fotografię. Dobór tła powinien więc być przemyślany.

W przypadku zdjęć biznesowych zdjęcia wykonuje się zazwyczaj na jednolitym tle, choć coraz częściej za tło wybiera się miejsce pracy danej osoby. Badania dowodzą zaś, że na portale randkowe zwykle najlepiej sprawdzi się zdjęcie wykonane w parku np. z psem na spacerze. Zawsze trzeba tu zachować umiar, tak by tło nie było zbyt przytłaczające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *