Tanie domowe studio fotograficzne

Pasja fotografowania potrafi wciągnąć bardzo szybko. Takie hobby może się jednak wiązać z pewnymi kosztami. Na szczęście w zaciszu domowym małym kosztem można stworzyć prowizoryczne studio, które pozwoli wykonywać zdjęcia niemal jak profesjonalista.

Czy smartfon może zastąpić aparat fotograficzny?

Zawodowi fotografowi pracują na sprzęcie o ogromnej wartości. Jednakże wiele dobrych zdjęć można wykonać za pomocą telefonu i to niekoniecznie tego z najwyższej półki cenowej. Ba, dla początkującego i średniodystansowego fotografa smartfon może być nawet lepszym wyborem niż drogi aparat fotograficzny.

Inteligentne telefony pomagają bowiem tworzyć dobre zdjęcia. Zastosowane w nich technologie potrafią np. rozpoznawać twarze, a filtry usuwać wszelkie niedoskonałości. W dodatku tysiące darmowych aplikacji pozwala w parę sekund dokonać retuszu zdjęcia.

Jakie tło wybrać w warunkach domowych?

Dom czy mieszkanie to nie najlepsze miejsce na wykonywanie większości fotografii. Pojawiające się w tle np. meble mogą rzutować na odbiór zdjęcia. Fotografie można więc wykonać na tle pustej ściany, co jednak narzuca pewne ograniczenia, np. co do kolorystyki tła.

Na szczęście profesjonalne tło zdjęciowe można stworzyć małym kosztem. Najtańsze tła zdjęciowe to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. Podobna cena dotyczy statywu, który takie tło będzie utrzymywał. W dodatku tło można łatwością zwinąć, a statyw złożyć, by nie zajmowały dużo miejsca.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?

Profesjonalne oświetlenie do studia zdjęciowego wiąże się już ze sporym kosztem. Kupić trzeba zestaw kilku punktów zapewniających światło. Jednakże i z tym problemem można sobie poradzić w warunkach domowych i to bez ponoszenia żadnych kosztów.

Tak naprawdę bowiem do wykonywania fotografii najlepiej nadaje się światło nie sztuczne, a te naturalne. Jedynym minusem tego rozwiązania jest uzależnienie od warunków pogodowych. W dni pochmurne w domu może być po prostu za mało światła, aby wykonanie dobrej fotografii było możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *